W dniach 12 - 16 marca 2018 r. w Londynie odbył się cykl konferencji w ramach Credit Week 2018. Podczas licznych paneli dyskusyjnych, warsztatów, prezentacji, wykładów poruszane były tematy związane z zarządzaniem ryzykiem kredytowym.

Credit Week 2018 to już drugie spotkanie europejskich finansistów rynku kredytowego B2C i B2B, którzy mieli możliwość nawiązania kontaktów, zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i inspiracji. Wzięło w nim udział ok. tysiąca uczestników z Wielkiej Brytanii i całej Europy. Specjaliści omawiali tematykę ryzyka kredytu kupieckiego, finansowania alternatywnego, windykacji, obsługi klienta, compliance.

 

Organizatorem wydarzenia był Credit Strategy- najpopularniejsze pismo specjalistyczne w Wielkiej Brytanii poruszające tematykę zarządzania ryzykiem kredytowym. Credit Week wspierany jest przez CICM – Chartered Institute of Credit Management.

 

W trakcie Credit Week 2018 odbył się Credit Summit– impreza obchodząca w tym roku swoje 10-lecie. Credit Summit składał się z sesji plenarnej, siedmiu konferencji tematycznych do wyboru i sesji podsumowującej całe wydarzenie. 

Jedna z konferencji tematycznych poświęcona była kredytowi kupieckiemu. Szef CICM Philipe King poprowadził debatę na temat cyklu zarządzania należnościami, budowania skutecznego zespołu zarządzania kredytem kupieckim, omówione też zostały aktualne zmiany w regulacjach. 

Udział w Szczycie wzięło wielu ekspertów, praktyków, szefów firm, ciekawych ludzi, profesjonalistów z branży. 

Relacja z tego wydarzenia z pewnością pojawi się na konferencji Credit Risk 2018 organizowanej przez Polski Instytut Credit Management (PICM), której sponsorem strategicznym jest RiskMan.

 

Ewa Krzemińska www.rozumiemOWU.pl