Ubezpieczasz export - skorzystaj z doświadczenia RiskMan! KUKE wprowadza nowe ubezpieczenie dla exporterów - GAP Ex i GAP Ex+.

 

Szanowni Państwo,

 

w dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność zapoznać się z nowym, wspomagającym polski biznes exportowy a będącym elementem Tarczy Antykryzysowej produktem ubezpieczeniowym KUKE S.A.: GAP Ex i GAP Ex+. Produkt oparty jest o gwarancje Skarbu Państwa, to oznacza, że dostęp do niego będzie bardzo szeroki, służący pomocą polskim eksporterom, którym limity kredytowe w eksporcie ucierpiały z powodu odmów, czy redukcji przez podstawowych ubezpieczycieli (Euler Hermes, Coface, Atradius, Credendo, Ergo Hestia, czy KUKE).

 

W skrócie: w przypadku limitów częściowych u podstawowego ubezpieczyciela, KUKE zapewni limit dodatkowy podwajając limit podstawowego ubezpieczyciela, a w przypadku odmowy, lub zniesienia limitu u podstawowego ubezpieczyciela, KUKE zapewni limit do 500 000 zł.

 

To bardzo ciekawe uzupełnienie aktualnej polisy, szczególnie w czasie, kiedy wszyscy ubezpieczyciele komercyjni w mniejszym, czy większym zakresie redukują limity kredytowe. Produkt ma być aktywny do końca 2020 roku.

 

Sprzedaż tego produktu ma rozpocząć się od przyszłego tygodnia. Już dziś pragniemy się do tego przygotować i zaprezentować Państwu jego najważniejsze założenia. Wszelkie dokumenty, w tym OWU i wnioski ubezpieczeniowe otrzymamy z KUKE także w przyszłym tygodniu.

 

Dołączamy także prezentację produktową, w której można znaleźć więcej szczegółów w rozbiciu na dwa warianty ubezpieczenia GAP Ex i GAP Ex+

 

Aby skorzystać ze wsparcia oferowanego przez ubezpieczyciela KUKE wypada zrewidować własny portfel odbiorców i przygotować zestawienie tych kontrahentów, którym zamierzacie Państwo poszerzyć wysokość limitów kredytowych poprzez GAP Ex, lub przyznać nowe limity poprzez GAP Ex+.

 

Prosimy zatem o analizę portfela i przygotowanie zestawienia firm, którym zamierzacie Państwo zwiększyć zakres ochrony a następnie kontakt z naszymi przedstawicielami celem przygotowania niezbędnej dokumentacji. Dzięki temu będziemy mogli szybko i sprawnie uruchomić proces wedle procedury KUKE.

 

Jeśli ktoś z Państwa nie pamięta swojego kontaktu do przedstawiciela RiskMan, lub ktoś nie jest jeszcze naszym Klientem, prosimy o krótkiego maila z kontaktem do siebie na adres: kontakt@riskman.pl. Odezwiemy się tak szybko, jak to będzie możliwe. W zależności od Państwa oczekiwań będziemy mogli zaaranżować tele lub video konferencję, aby doprecyzować niezbędne szczegóły.

 

W razie jakichkolwiek pytań – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zespół RiskMan.